Main menu

Kamery przemysłowe

szybkie prototypowanie wrocław leasing pracowniczy warszawa

KAMERY PRZEMYSŁOWE

Kamery przemysłowe, telewizja przemysłowa, system cctv lub po prostu kamery – te wszystkie sformułowania oznaczają to samo. Kamery przemysłowe to bardzo przydatny system w sklepach, firmach, jak i w naszym własnym domu. Możemy połączyć go z systemem wideo-domofonowym, siecią komputerową, a nawet z systemem alarmowym. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z dwoma technologiami systemów kamer przemysłowych: systemem analogowym oraz systemem IP wysokiej rozdzielczości. W związku z dynamicznie rozwijającą się technologią system kamer IP zaczyna zdecydowanie wypierać z rynku system analogowy.

Systemy telewizji przemysłowej składają się z kamer rozmieszczonych na naszym obiekcie, które przekazują sygnał do naszego urządzenia rejestrującego zwanego rejestratorem. Do wyboru mamy całą masę różnych kamer: kopułkowe, tulejowe, kompaktowe, z oświetlaczem podczerwieni i wiele innych. Dobór kamer powinniśmy pozostawić fachowcowi, aby dobrał model i rodzaj kamery odpowiednie do naszych potrzeb. Dzięki podłączeniu naszego systemu telewizji przemysłowej do Internetu możemy w każdym momencie, z każdego miejsca na świecie sprawdzić, co pokazują nasze kamery, oraz obejrzeć nagrania z nich.

Jakie korzyści niesie ze sobą zainstalowanie systemu telewizji przemysłowej ? Na pewno zwiększa nasze bezpieczeństwo, pozwala kontrolować naszą firmę jak i dom, gdy nie jesteśmy w nich obecni, a w razie jakiegokolwiek zdarzenia dysponujemy skutecznym materiałem dowodowym dla organów ścigania czy ubezpieczyciela.