Main menu

Materiały

Inteligentny dom – czyli jaki? Sterowany komórką!

„- Inteligentny dom? Wolę inną nazwę, bo tej klienci się boją, że nie będą w stanie tego obsłużyć. Wolę mówić, że to wprowadzenie automatyki samoczynnej w budynku.” Zapraszamy do lektury artykułu, zamieszczonego w dodatku budowlanym do „Tygodnika Podhalańskiego”, w którym właściciel Alarm System Tomasz Węglarczyk, opowiada, jak za pomocą komórki sterować systemem alarmowym zainstalowanym w domu.
Czytaj więcej

Tragiczny bilans świąt – ONET wiadomości

 Od środy w 470 pożarach, do których doszło w Polsce, zginęło 14 osób, a 30 zostało rannych. Według strażaków to najtragiczniejsze święta Bożego Narodzenia od kilku lat.

Straż Pożarna apeluje o ostrożność przy używaniu piecyków i urządzeń grzewczych oraz świątecznych iluminacji. Jak mówił rzecznik Straży Pożarnej Paweł Frątczak, w tym roku liczba świątecznych pożarów i ich ofiar jest wyjątkowo duża.

W latach 2011 i 2013 zginęło po 8 osób, w 2012 ofiar śmiertelnych było 10. – W tym roku w Wigilię i pierwszy dzień świąt, do godz. 6.00 rano w piątek zginęło już 14 osób – powiedział Frątczak.

Zwrócił uwagę, że większość pożarów powstaje w nocy, a więc są późno zauważane i zgłaszane strażakom. W związku z tym maleją szanse udzielenia skutecznej pomocy.

Jak poinformował, ogółem od początku świąt strażacy interweniowali już ok. 1700 razy. Oprócz pożarów, wiele razy wyjeżdżali w związku z silnymi wiatrami i opadami deszczu, przede wszystkim do usuwania skutków silnych wichur, głównie w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim i na Mazowszu.

Usuwali połamane drzewa, uszkodzone reklamy i iluminacje oraz elementy konstrukcyjne budynków. Tylko w pierwszy dzień świąt interweniowali 725 razy, z czego do pożarów wyjeżdżali 201 razy – podał Frątczak.

wiadomość podana w wiadomości.onet.pl 27. grudnia 2014r.

 

Zapraszam do zapoznania się z ciekawym artykułem o automatyce budynku.

O  inteligentnych domach, jaka jest ich cena, o praktycznych udogodnieniach i oszczędnościach, które mogą nam dać, wywiad z Radosławem Borkowski, dyrektorem zarządzającym Somfy sp. z o.o.  Po zapoznaniu się z artykułem bardzo chętnie udzielimy Państwu odpowiedzi co trzeba zrobić, aby nasz budynek stał się bardziej ekonomiczny a zarazem funkcjonalniejszy – stawiamy na jakość i doświadczenie  

czytaj: Inteligentny dom to też kontrola wydatków

 

Strażacy znów nas ostrzegają – tragedie chodzą po ludziach, zabezpieczamy się przed złodziejem, aby nas nie okradł, a co z czadem i dymem, który może nas zabić we śnie ………

czytaj: link podhale24.pl 

 

Nie daj się zabić czadowi – apel nowotarskich strażaków

– W związku z coraz liczniejszymi przypadkami zatrucia czadem (tlenkiem węgla) występującymi na terenie całej Polski, zwracamy się z ponownym apelem o przestrzeganie zasad użytkowania urządzeń grzewczych – apelują nowotarscy strażacy.

Tragedie ludzkie są często konsekwencją niewiedzy. Sposoby na uniknięcie zatrucia tlenkiem węgla są bardzo proste. Do zatruć dochodzi, bo często nie zdajemy sobie sprawy, co może stać się, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, bo nie mamy świadomości, że tak naprawdę niewiele potrzeba, aby nasze mieszkania i domy stały się bardziej bezpieczne.

Problem wzrasta szczególnie w okresie jesienno-zimowym, a zwłaszcza podczas dni w których występuje bardzo niska temperatura, chociaż do akcji ratowniczo-gaśniczych związanych z tlenkiem węgla strażacy wyjeżdżają w ciągu całego roku.

W związku z coraz liczniejszymi przypadkami zatrucia czadem (tlenkiem węgla) występującymi na terenie całej Polski, zwracamy się z ponownym apelem o przestrzeganie zasad użytkowania urządzeń grzewczych.

Podstawową przyczyną zatruć jest niepełne spalanie, do którego może dojść np. gdy zbyt szczelnie zamknięte są okna, brak jest właściwej wentylacji. Powoduje to powstawanie tlenku węgla i utrudnia jego odpływ. Tyle spalin wypłynie na zewnątrz, ile świeżego powietrza napłynie do pomieszczenia. Przede wszystkim należy więc zapewnić możliwość stałego dopływu świeżego powietrza do paleniska (pieca gazowego, kuchenki gazowej, kuchni węglowej lub pieca) oraz swobodny odpływ spalin. Ponadto należy regularnie sprawdzać prawidłowość działania urządzeń mogących być źródłem tlenku węgla, szczelność wewnętrznych instalacji gazowych, przewodów kominowych i wentylacyjnych oraz kanałów nawiewnych.

W związku z okresem występowania niskich temperatur na naszym terenie straż pożarna prowadzi obecnie w okresie zimowym stały monitoring w zakresie przestrzegania wymagań bezpieczeństwa pożarowego w tzw. obiektach socjalnych oraz w noclegowniach, domach (schroniskach) dla bezdomnych, a także obiektach spełniających podobne funkcje. Działanie nasze mają na celu wzrost poziomu bezpieczeństwa w tych obiektach, a zwłaszcza w porze nocnej, czyli w porze kiedy w noclegowniach przebywa najwięcej osób.

mł. bryg. Piotr Krygowski, oficer prasowy KP PSP Nowy Targ

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod=news&strona=1&kat=1&typ=w&id=25749 artykuł z Tygodnika Podhalańskiego 24tp.pl 2014-12-31 15:41:08

Monitoring TV w sklepach

Rosnąca nieustannie liczba włamań i kradzieży towarów zmusza właścicieli sklepów do podjęcia działań, mających na celu wyeliminowanie lub przynajmniej ograniczenie tego procederu. Najlepszym sposobem walki z nieuczciwymi klientami jest zastosowanie telewizji przemysłowej. Zapraszamy do obejrzenia materiału pokazującego skuteczność monitoringu TV w sklepach.