Main menu

Nagłośnienie

personal shopping warszawa agroturystyka jurajska

NAGŁOŚNIENIE

Wyobraźmy sobie, że chcemy posłuchać ulubionej stacji radiowej nadającej w Internecie w naszej łazience, salonie lub sypialni – i wystarcza wówczas naciskać odpowiednie przyciski na ścianie. Mając odpowiednią instalację możemy włączyć w ten sposób muzykę z dowolnego źródła i nastawić poziom głośności na naszym sterowniku bądź sterować dźwiękiem bezpośrednio z naszego smartfona. Możemy też nadawać muzykę w hotelu: inną dla każdego pomieszczenia, z indywidualną dla każdego pomieszczenia regulacją.

W starych systemach nagłośnienia w budynkach stosowano osobne, niezależne wzmacniacze, co miało wiele minusów. Dzisiaj profesjonalne systemy nagłośnienia dla hoteli, pensjonatów, sklepów, jak i również domów mają centralną jednostkę nagłośnienia, głośniki strefowe dla dowolnych pomieszczeń, indywidualne niezależne sterowanie źródłem dźwięku i siłą głosu dla każdej strefy nagłośnienia. A przecież żyjemy w czasach, kiedy muzyka towarzyszy nam niemal na co dzień, a od sprzętu grającego wymagamy coraz lepszego brzmienia. Nagłośnienie basenu, siłowni, ogrodu, czy też łazienki w domu z centralnym nagłośnieniem jest proste, a samo centralne nagłośnienie – wygodne.

Profesjonalne nagłośnienie budynku można porównać do centralnego ogrzewania: po co stawiać kominki w każdym pomieszczeniu, skoro cały dom może obsłużyć jeden piec? Zapewnia też ono korzyści związane z estetyką i wyglądem naszych pomieszczeń, w których głośniki są podwieszone w suficie bądź zamontowane w miejscach zaplanowanych i nie ciągną się za nimi kable ukryte pod biurkiem, oknem czy za zasłoną .

W naszych instalacjach często nagłośnienie, takie jak wzmacniacz, radio internetowe, odtwarzacz CD itp. są spięte w szafie Rack, z której to szafy rozdzielany jest sygnał do poszczególnych stref muzycznych (pomieszczeń). Odpowiednio wykonane, wspólne nagłośnienie dla wybranych pomieszczeń mające na celu osiągnięcie dobrej jakości dźwięku likwiduje podwajanie kosztów związanych z zakupem wielu urządzeń typu wieże HI-FI, radia łazienkowe, kina domowe itd.

Po wszelkie konsultacje i porady techniczne zapraszamy do naszego biura.