Main menu

Zapraszamy do zapoznania się z róznicą jakości kamer

Umieszczony poniżej filmik pokazuje różnice dla kamer analogowych i IP :

W pierwszym okienku kamera analogowa, drugie okienko kamera analogowa AHD 1 Mpx , następnie kamera analogowa o rozdzielczości HD, oraz kamera cyfrowa IP 2 Mpx 

Porownanie kamery zwykly analog ,AHD,IP.mp4_snapshot_00.40_[2015.09.18_16.31.44]

Przy montażu kamer, dla terenu górskiego szalenie ważną sprawą przy doborze kamer jest szczelność kamery, oraz temp. pracy. Nie warto pokusić się na kamery najtańsze. Równie dobrze możemy robić sobie zdjęcia z najtańszego aparatu np. w telefonie komórkowym, ale, czy te zdjęcia będą nadawały się do albumu?

Wiele kamer zewnętrznych szczególnie słabo znanych marek, jest przystosowana tylko do pracy w warunkach dla krajów o ciepłym klimacie. Krótko mówiąc u nas nie powinny być instalowane. Przy kamerach zewnętrznych ważne jest aby kamera poradziła sobie z oświetleniem, czasami bardzo mocne nasłonecznienie, a czasami mgła i opady, co daje bardzo duże zaciemnienie pola widzenia kamery. Jeżeli do pomieszczeń wewnątrz obiektu zastosujemy jedne z najtańszych kamer na rynku, gdzie mamy stale mocne oświetlenie i stałą temp. wilgotności pomieszczenia, to na zewnątrz już taka kamera w zupełności się skompromituje. Niestety, ale zastosowanie najtańszej kamery na zewnątrz nie przyniesie nam pożądanego efektu, wręcz przeciwnie, podczas „nieprzyjemnego” zdarzenia wychodzi niekompetencja doboru sprzętu i zmarnowanie inwestycji.

Zestaw telewizji przemysłowej to nie tylko sama kamera o odpowiedniej jakości, to również dobrany odpowiednio parametrami rejestrator, dysk przystosowany do pracy ciągłej, odpowiedniej klasy kabel (zasieg transmisji uzależniony od jakości kabla), złączki (wtyczki), oraz sam monitor o odpowiedniej rozdzielczości, odświeżania obrazu, kontraście, jak i wydłużonym czasie pracy. Zastosowanie tylko jednego z urządzeń o zaniżonych parametrach, zaniża nam system do jakości najsłabszego „ogniwa” w zestawie.

Pamiętajmy również, że sposób ustawienia kamery ma szalenie istotny wpływ na jakość obrazu. To jest tak, jak różnica pomiędzy jednym fotografem a drugim. Profesjonalista zawsze zrobi lepsze zdjęcia od amatora. To samo jest w telewizji przemysłowej. Nie wystarczy wiedzieć jak podłączyć kamerę, ale również, trzeba mieć wiedzę i doświadczenie jak wykorzystać oświetlenie, oraz poznać „techniki policyjne” wykrywania znamion czynu zabronionego, aby kamera znalazła się pod odpowiednim kątem, w odpowiednim miejscu z odpowiednią wielkością zapisanego obrazu.

Często instalatorzy zapominają również o zabezpieczeniach urządzeń na wyładowania atmosferyczne i wszelkiego rodzaju przepięcia. a wielokrotnie wartość profesjonalnego monitoringu można porównać do wartości dobrego samochodu.

Zamawiając u nas zestaw telewizji przemysłowej, możemy bezpośrednio po instalacji wymienić towar, tak aby dopasować go do panującego otoczenia, na zasadach ustalonych podczas zakupu urządzeń. Zakładamy, że klient się nie zna na zamówionej usłudze i robimy wszystko, aby zakup nie przypominał nam kupna „kota w worku”. Dla nas najważniejsza jest satysfakcja klienta.

Cały czas nastawiamy się na pozyskiwanie klienta poprzez polecenie nas swoim znajomym.

Zapraszamy do zapoznania się z filmikiem  https://www.youtube.com/watch?v=nijzKkaQuxI

 

Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim firmy Alarm System Tomasz Węglarczyk